Hotel Bílý páv v Benátkách nad Jizerou hodnocení
arrowUp

Zajímavosti v blízkosti

Renesanční benátecký zámek

Skvělým tipem na výlet pro rodiny s dětmi je benátecký zámek, který je doplněn krásným parkem, vinicí a doslova vévodí celému městečku. Na zámku pracoval slavný dánský hvězdář Tycho de Brahe, který zde prováděl různá měření a pozorování, budoval zde observatoř a také se zde setkal s Janem Keplerem, svým spolupracovníkem, ale i rivalem v oblasti astronomie. Na zámku je k vidění Tychonem vyměřený benátecký poledník a je zde možnost projít si místa, kde tento slavný hvězdář tvořil svá slavná díla a teorie. Pobývaly zde i další slavné osobnosti jako například hudební skladatelé bratři Bendové a Bedřich Smetana.

Zámek disponuje zajímavou interaktivní výstavou, která přibližuje civilizaci Keltů. Návštěvníci si prohlédnou archeologické nálezy z 6. – 1. století před našim letopočtem, dokonce se mohou  obléknout do oděvu Keltů, vyzkoušet si kopí, to vše v prostorách zámku ve vybudovaném interiéru domu Keltů. Pro návštěvníky je zde připravena prohlídka vystavených expozic spojená s interaktivním programem. Můžete si zde vyrazit keltskou minci, obléci se do rytířského brnění, vyzkoušet si okovat koně a spoustu dalších činností pro děti, ale i pro dospělé. Zámek nabízí také možnost vystoupat na zámeckou věž nebo navštívit dvě muzea  –  Městské Muzeum Benátky a Muzeum Hraček, které disponuje největší sbírkou historických hraček v České republice.

Golf Club Resort Paradise

Pro milovníky golfu je zde k dispozici golfový resort nacházející se v chráněné krajinné oblasti Traviny nedaleko města Benátky nad Jizerou a nabízí 18 jamkových hřišť s délkou 5 814m pro muže, 4 797m pro ženy a 9 jamkovou akademii.

Zřícenina hradu Dražice

Zajímavým tipem pro výlet je zřícenina hradu Dražice z 13. století, která se nachází v nedaleké vsi blízko Benátek nad Jizerou. Jedním z nejznámějších vlastníků tohoto hradu byl poslední pražský biskup Jan IV. z Dražic. Zajímavostí je, že se doposud dochovaly původní zdi dvou hradních paláců a hradní kaple.

Kostel Sv. Martina v Dražicích

Kostelík založil a snad i vysvětil biskup Jan lV. Z Dražic a původní jednolodní gotická stavba se dochovala dodnes. Po několika přestavbách byl ale kostel v r. 1783 odsvěcen, zrušen a prodán a budova byla používána k hospodářským účelům. Záchranou pro kostelík bylo, že ho po pozemkové reformě získaly Družstevní závody v Dražicích. Kostel byl opraven a v roce 1926 znovu vysvěcen. Dochované nástěnné malby datované zhruba do doby vlády Karla IV. jsou velmi cennou uměleckou i historickou památkou.

Naučná stezka Krajinou Rudolfa II.

Tato stezka je společným projektem tří měst – Brandýsa nad Labem, Lysé nad Labem a Benátek nad Jizerou. Stezka představuje Rudolfa II. jako milovníka zahrad, lesů a lovů. Stezka měří celkem 65km a vede z Brandýsa nad Labem, přes Lysou nad Labem do Benátek nad Jizerou a zpět.  Provede vás nejen krásnými zámeckými zahradami, ale i dalšími 17 zastávkami, kde jsou připraveny informační tabule, které vás informují o řadě historických zajímavostí a jsou doplněny historickými mapami, obrazy, plány a rytinami.

Plavba po řece Jizeře

Přímo v Benátkách nad Jizerou se nachází půjčovna kanoí, která zajišťuje kompletní servis s odvozem lodě, ideální pro jednodenní výlet. Kanoe Samba, moderní plastové kanoe pro dvě osoby s možností přidání sedátka pro jedno až dvě děti, lze půjčit v úseku Benátky nad Jizerou – Brandýs nad Labem.

Koupaliště Benátky nad Jizerou

Koupaliště je umístěno u sportovního areálu. K dispozici je umělý nekrytý bazén s recirkulací přes pískovou filtraci. V areálu koupaliště je i brouzdaliště. Areál má přírodní charakter s dostatkem zelených ploch, dále sociální zařízení, občerstvení, venkovní sprchy i služby plavčíka.

Sportcentrum Benátky nad Jizerou

Sportovní vyžití naleznete přímo v Benátkách ve sportovním centru, kde si můžete zahrát bowling, squash, jumping, spinning.

Zimní stadion města Benátky nad Jizerou

Milovníci ledního hokeje mohou navštívit lední stadion HC Benátky nad Jizerou jako fanoušci v hledišti s kapacitou 1500 míst ke stání a 200 míst k sedění. Během sezony je možné navštívit přímo ledovou plochu při veřejném bruslení.

bg
iconBílý Páv
Restaurace
U Cukrovaru 655/7
294 71 Benátky nad Jizerou
IČO
icon+420 737 130 064
icon info@bilypav.cz
iconBílý Páv
Hotel
U Cukrovaru 655/7
294 71 Benátky nad Jizerou
IČO
icon+420 731 160 589
iconinfo@hotelbilypav.cz