Hotel Bílý páv v Benátkách nad Jizerou hodnocení
arrowUp

Tipy na výlet v okolí

Milovice nad Labem

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete zde lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Od léta 2015 také vodní svět a oázy s vodními hříčkami. Mirakulum představuje pohádkovou zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie. Park ve své náplni zaujme děti od nejútlejšího věku až děti ve věku patnácti let. Bližší informace na stránkách parku: http://www.mirakulum.cz/

Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj, nacházející se ve středním Pojizeří, vyniká vysokou koncentrací přírodních a historických památek. Mezi hlavní symboly Českého ráje patří Zámek Hrubá Skála, zřícenina hradu Trosky a pískovcová skalní města.

Zámek Dětenice

Zámek Dětenice, nacházející se ve stejnojmenné obci v okrese Jičín na okraji Českého ráje, je ideálním místem nejen pro výlet či návštěvu, ale i pro slavnostní či firemní příležitosti. Můžete zde zhlédnout čtrnáct plně zařízených zámeckých komnat, unikátní sbírku zbraní Maltézských rytířů, barokní a renesanční nástěnné malby, obrazy převážně z barokního období.

Velmi populární je u návštěvníků také středověká krčma v Dětenicích, kterou se jedním krokem dostanete z 21. století do středověku. Rázem jste obklopeni skupinou sličných tanečnic, šermířů, kteří se postarají o zábavu a rozptýlení. Žebrák žadoní o okousané kosti, hudba láká k tanci, jeden neví, co sledovat dříve.

Zámek Loučeň

Skvělým tipem na výlet je návštěva romantického zámku Loučeň s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Jako jediný v České republice se věnuje šlechtickému rodu Thurn-Taxisů, kteří zde žili od počátku 19. století.

Lázeňské město Poděbrady

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Park s ústřední fontánou skrývá několik soch nejen známých osobností (T. G. Masaryk, B. Smetana, A. Dvořák) a dalších zajímavostí jako jsou květinové hodiny a v rákosí schovaný trpaslík. Procházku si můžete vychutnat s teplou lázeňskou oplatkou či osvěžující zmrzlinou.

Škoda Auto Muzeum

ŠKODA patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě a je to právě město Mladá Boleslav, kde byl tento společný podnik založen Václavem Laurinem a Václavem Klementem.

V Mladé Boleslavi bylo postaveno muzeum, které oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě obměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost.

Aeroklub

Na jihozápadním okraji města Mladá Boleslav se nachází veřejné vnitrostátní letiště se dvěma travnatými vzletovými a přistávacími dráhami s celoročním provozem v bezprostřední blízkosti Českého ráje. Je zde možnost objednat si vyhlídkové lety a podobně, často se zde také konají letecké dny s programem.

bg
iconBílý Páv
Restaurace
U Cukrovaru 655/7
294 71 Benátky nad Jizerou
IČO
icon+420 737 130 064
icon info@bilypav.cz
iconBílý Páv
Hotel
U Cukrovaru 655/7
294 71 Benátky nad Jizerou
IČO
icon+420 731 160 589
iconinfo@hotelbilypav.cz