Bílý páv

Zajímavosti v blízkosti Hotelu Bílý páv

Renesanční benátecký zámek

Benatky n_J_1Skvělým tipem na výlet pro rodiny s dětmi je benátecký zámek, který je doplněn krásným parkem, vinicí a doslova vévodí celému městečku. Na zámku pracoval slavný dánský hvězdář Tycho de Brahe, který zde prováděl různá měření a pozorování, budoval zde observatoř a také se zde setkal s Janem Keplerem, svým spolupracovníkem, ale i rivalem v oblasti astronomie. Na zámku je k vidění Tychonem vyměřený benátecký poledník a je zde možnost projít si místa, kde tento slavný hvězdář tvořil svá slavná díla a teorie. Pobývaly zde i další slavné osobnosti jako například hudební skladatelé bratři Bendové a Bedřich Smetana.

Zámek disponuje zajímavou interaktivní výstavou, která přibližuje civilizaci Keltů. Návštěvníci si prohlédnou archeologické nálezy z 6. – 1. století před našim letopočtem, dokonce se mohou  obléknout do oděvu Keltů, vyzkoušet si kopí, to vše v prostorách zámku ve vybudovaném interiéru domu Keltů. Pro návštěvníky je zde připravena prohlídka vystavených expozic spojená s interaktivním programem. Můžete si zde vyrazit keltskou minci, obléci se do rytířského brnění, vyzkoušet si okovat koně a spoustu dalších činností pro děti, ale i pro dospělé. Zámek nabízí také možnost vystoupat na zámeckou věž nebo navštívit dvě muzea  –  Městské Muzeum Benátky a Muzeum Hraček, které disponuje největší sbírkou historických hraček v České republice.

Golf Club Resort Paradise

golf-resort-paradise_017801_fullPro milovníky golfu je zde k dispozici golfový resort nacházející se v chráněné krajinné oblasti Traviny nedaleko města Benátky nad Jizerou a nabízí 18 jamkových hřišť s délkou 5 814m pro muže, 4 797m pro ženy a 9 jamkovou akademii.

 

 

Zřícenina hradu Dražice
zříceninaZajímavým tipem pro výlet je zřícenina hradu Dražice z 13. století, která se nachází v nedaleké vsi blízko Benátek nad Jizerou. Jedním z nejznámějších vlastníků tohoto hradu byl poslední pražský biskup Jan IV. z Dražic. Zajímavostí je, že se doposud dochovaly původní zdi dvou hradních paláců a hradní kaple.

 

 

 

Kostel Sv. Martina v Dražicích

45drazice2Kostelík založil a snad i vysvětil biskup Jan lV. Z Dražic a původní jednolodní gotická stavba se dochovala dodnes. Po několika přestavbách byl ale kostel v r. 1783 odsvěcen, zrušen a prodán a budova byla používána k hospodářským účelům. Záchranou pro kostelík bylo, že ho po pozemkové reformě získaly Družstevní závody v Dražicích. Kostel byl opraven a v roce 1926 znovu vysvěcen. Dochované nástěnné malby datované zhruba do doby vlády Karla IV. jsou velmi cennou uměleckou i historickou památkou.

 

Naučná stezka Krajinou Rudolfa II.

Labe5rudolfTato stezka je společným projektem tří měst – Brandýsa nad Labem, Lysé nad Labem a Benátek nad Jizerou. Stezka představuje Rudolfa II. jako milovníka zahrad, lesů a lovů. Stezka měří celkem 65km a vede z Brandýsa nad Labem, přes Lysou nad Labem do Benátek nad Jizerou a zpět.  Provede vás nejen krásnými zámeckými zahradami, ale i dalšími 17 zastávkami, kde jsou připraveny informační tabule, které vás informují o řadě historických zajímavostí a jsou doplněny historickými mapami, obrazy, plány a rytinami.

 

Koupaliště Benátky nad Jizerou

226940--resizecrop-c800x600Koupaliště je umístěno u sportovního areálu. K dispozici je umělý nekrytý bazén s recirkulací přes pískovou filtraci. V areálu koupaliště je i brouzdaliště. Areál má přírodní charakter s dostatkem zelených ploch, dále sociální zařízení, občerstvení, venkovní sprchy i služby plavčíka.

 

 

Plavba po řece Jizeře

2008_0726_161923_SV_Jizera_19_3_v_Benatkach_n_JPřímo v Benátkách nad Jizerou se nachází půjčovna kanoí, která zajišťuje kompletní servis s odvozem lodě, ideální pro jednodenní výlet. Kanoe Samba, moderní plastové kanoe pro dvě osoby s možností přidání sedátka pro jedno až dvě děti, lze půjčit v úseku Benátky nad Jizerou – Brandýs nad Labem.

 

 

Sportcentrum Benátky nad Jizerou

175746_118443941586540_5755757_oSportovní vyžití naleznete přímo v Benátkách ve sportovním centru, kde si můžete zahrát bowling, squash, jumping, spinning.

 

 

 

Zimní stadion města Benátky nad Jizerou

DSC_0061Milovníci ledního hokeje mohou navštívit lední stadion HC Benátky nad Jizerou jako fanoušci v hledišti s kapacitou 1500 míst ke stání a 200 míst k sedění. Během sezony je možné navštívit přímo ledovou plochu při veřejném bruslení.

 

Hotel Bílý páv v Benátkách nad Jizerou hodnocení